Aliancia víta snahu AZAH viesť dialóg

Mimovládna organizácia Aliancia za čistú hru – Clarify, ktorá sa dlhodobo zaoberá odborne a vecne problematikou hazardu a aktívne sa zapojila aj do tvorby pripravovanej novely zákona o hazardných hrách, odmieta akékoľvek extrémne a radikálne spôsoby a formy riešenia problémov týkajúcich sa hazardu. Aj preto kritizuje prístup samozvaných aktivistov a populistických regionálnych politikov, ktorí na základe istej ideológie a z politických dôvodov považujú hazard za číre zlo a žiadajú jeho úplný zákaz. Neuvedomujú si však, že žiadnym zákazom v našich mestách a v obciach hazard nezakážu, naopak, iba vytlačia hráčov na nikým nekontrolovaný internet a podporia vznik čierneho trhu s hazardnými hrami. Aj preto víta Aliancia stanovisko Asociácie zábavy a hier (AZAH), ktorá presne pomenúva podstatu problémov okolo hazardu a podstatu príčin, prečo aktivisti a podaktorí regionálni politici bojujú tak vehementne proti hazardu. Títo ľudia “s ambíciami na veľkú politiku”, ako sa píše v stanovisku AZAH, “si potrebujú nájsť zvučnú tému, ako na seba upútať pozornosť.”
“Teší nás, že AZAH aj pomenúva tých populistov, konkrétne pánov Chromíka a Mrvu, ktorí sa tvária, že najväčším nepriateľom pre občanov Slovenska je hazard. Každý racionálne rozmýšľajúci človek si však musí uvedomiť, že argumenty týchto pánov, ako aj ďalších, ktorí s nimi spolupracujú, sú falošné, zavádzajúce a neraz nepravdivé,” zdôrazňuje Aliancia za čistú hru – Clarify, ktorá víta odhodlanie AZAH viesť dialóg, hľadať riešenia a chrániť hráčov, lebo pravdou je, že pre väčšinu prevádzkarov hazardných hier “závislý hráč nie je dobrým zákazníkom”.
Aktivisti zabúdajú i na to, že prevádzkovatelia hazardných hier prispievajú finančne na zariadenia pre liečbu patologických hráčov. Ba čo viac, AZAH na lepšiu komunikáciu s mestami a obcami vytvorila infolinku a mailovú adresu, na ktorej prijímajú akékoľvek sťažnosti či podnety, ako byť prínosom pre miestny rozvoj. “Podnikatelia v oblasti hazardu nie sú a ani sa nemôžu stať rukojemníkom predvolebných kampaní. Aj preto stále tvrdíme, že najlepšou cestou je zlatá stredná cesta,” uzatvára svoje stanovisko Aliancia za čistú hru – Clarify.

(foto T. Szmrecsányi)

http://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/AZAH-Neprestanu-kym-nas-neznicia-276802

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn