Aliancia odmieta ekonomickú diskrimináciu

Občianske združenie Aliancia za čistú hru – Clarify považuje prijatie Všeobecne záväzného nariadenia zo strany mestskej časti Bratislavy – Staré Mesto, ktorým sa obmedzí čas prevádzok herní, za neprimeraný, ekonomicky diskriminačný, protizákonný a proti ústavný. “Mestské zastupiteľstvo prekročilo svoje právomoci a podriadilo platnosť zákona o hazardných hrách ideologickým a populistickým zámerom rôznych občianskych aktivistov a regionálnych politikov, ktorí boj proti hazardu využívajú a zneužívajú na zviditeľnenie sa a vytĺkanie politického kapitálu,” zdôraznil zástupca riaditeľa Aliancie za čistú hru – Clarify Tomáš Szmrecsányi.

“Napriek racionálnym argumentom zo strany viacerých mestských poslancov, ako aj občanov poslanci prijali všeobecne záväzné nariadenie, ktoré okrem iného prikáže herniam zatvoriť brány oveľa skôr ako kasínam. Tým napriek platnosti zákona o hazardných hrách, podľa ktorého sú herne a kasína rovnocenné, porušuje základné práva na podnikanie pre prevádzkovateľov herní. Verili sme, že zvíťazí zdravý rozum a samosprávy počkajú na nové znenie zákona o hazardných hrách z dielne Ministerstva financií SR, ktorý rieši najväčšie problémy súvisiace s hazardom, ako napríklad znemožnenie hrať hazardné hry maloletým, patologicky závislým hráčom a sociálne odkázaným občanom. Sme však bohužiaľ svedkami opaku, a to víťazstvu populizmu a fanatizmu,” dodáva Tomáš Szmrecsányi.

Aliancia za čistú hru – Clarify verí, že nakoniec predsa len zvíťazí racionalita a namiesto diskriminácii, porušovaniu platných zákonov vrátane Ústavy SR väčšina predstaviteľov našich miest a obcí zvolia zlatú strednú cestu, teda rozumnú reguláciu hazardných hier.

(foto T. Szmrecsányi)

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn