Primátor znemožní vyriešenie problémov, ktoré súvisia s hazardom

Bratislavčania márne čakajú na vyriešenie problémov súvisiacich s nadmerným počtom herní. Herne aj kasína totiž zostanú v hlavnom meste v nezmenenom počte, pričom paradoxne bude môcť za to primátor mesta Ivo Nesrovnal, ktorý iba na oko sa snaží o zákaz hazardu v Bratislave. “Napriek tomu, že traja predsedovia poslaneckých klubov sa jasne vyjadrili, že sú za prísnu reguláciu hazardu, pričom rovnaký počet šéfov poslaneckých klubov je za prohibíciu, sa pán primátor rozhodol, že poslancom predloží pôvodný návrh všeobecne záväzného nariadenia s absolútnym celoplošným zákazom umiestnenia herní a kasín v hlavnom meste. Pritom iba pred niekoľkými dňami vyhlásil, že ak niektorý predseda poslaneckého klubu bude žiadať, bude uvažovať o hlasovaní, ktoré umožní prísnu reguláciu hazardu. Aj preto je už teraz jasné, že ani na druhý pokus neprejde koncom marca nielen zákaz hazardu, ale ani jeho prísna regulácia v Bratislave. Zodpovednosť za zmarenie hlasu takmer stotisíc obyvateľov hlavného mesta bude niesť primátor a nie poslanci, ktorí chcú prísnu a adresnú reguláciu a k tejto problematike pristupujú racionálne a zodpovedne,” upozorňuje zástupca riaditeľa občianskeho združenia Aliancie za čistú hru – Clarify Tomáš Szmrecsányi.
Aliancia sa pýta, v koho záujme vlastne koná Ivo Nesrovnal? “Je evidentné, že v záujme väčšiny Bratislavčanov nekoná. Tí si totiž uvedomujú, že je nezmyselné zakazovať niečo, čo sa nedá zakázať a mestu aj obyvateľom prinesie viac zla ako dobrého. A teraz už je zrejmé, že nekoná ani v záujme menšiny, ktorá chce zakázať herne a kasína napriek tomu, že takýto krok vyvolá oveľa viac problémov, ako sú tie dnešné. Odpoveď je jasná – koná v záujme seba samého, aby sa zviditelnil ako veľký bojovník proti hazardu, pritom jeho činy aj vyjadrenia svedčia presne o opaku. Je však len otázkou času, kedy si to uvedomí aj menšina obyvateľov Bratislavy, ktorá podporila petíciu za zákaz hazardu v Bratislave,” dodáva Tomáš Szmrecsányi.
Aliancia za čistú hru – Clarify opätovne vyzýva primátora, aby počúval nielen hlas ľudí, ale aj svojich kolegov a umožnil reguláciu hazardu v Bratislave. Ak tak neurobí, bude niesť osobne zodpovednosť za zmarenie šance prísne regulovať počet herní a kasín na území hlavného mesta Slovenskej republiky. “Samozrejme, je veľmi malá šanca, že by primátor konal racionálne a zodpovedne, aj preto prosíme poslancov, aby aspoň oni presadili rozumnú reguláciu hazardu tak, aby v záujme Bratislavčanov aj rozvoja mesta zostali veľké herne a kasína v hoteloch a v obchodných priestoroch. Veríme, že aj prevádzkovatelia herní sa zachovajú zodpovedne a nebudú zvyšovať počet výherných automatov ani herní na území Bratislavy. A pána Nesrovnala žiadame, aby sa konečne venoval skutočným problémom, ktoré každodenne trápia Bratislavčanov,” hovorí zástupca riaditeľa Aliancie za čistú hru – Clarify.
(foto T. Szmrecsányi)
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn