Stávkari sa presúvajú na internet. Rastie podiel online, live a mobilov

Podiel kurzových stávok v Česku za minulý rok mierne narástol na 88 percent. Klienti prestávkovali cez 57 miliárd českých korún (asi 2,112 miliárd eur), z toho objem stávok cez internet predstavuje viac než 50 miliárd (takmer 88%-ný  podiel). Celkovo Česi minuli (za rok 2016) na hazard rekordných 196,4 mld Kč (cca 7,3 mld eur), čo predstavuje medziročný nárast o 29 percent! Z toho najviac vložili do interaktívnych videolotériových terminálov. Kurzové stávky sú v objeme vkladov na 2.mieste. Tu objem stávok narástol o tretinu, v porovnaní s rokom 2009 je to 4-násobok.

Boom live a online
Veľký podiel na online stávkovaní na internete tvoria live stávky v priebehu zápasu. Tipsport napr. prijíma 19 online (live) stávok z dvadsiatich! Dynamicky rastie aj podiel stávok uzatváraných cez mobil, čo súvisí aj s rozvojom a ponukou mobilných aplikácií. (zdroj: Fortuna). Podľa predpokladov trh so stávkovaním v budúcnosti úplne ovládnu mobily.

Klasika ostáva
Napriek tomu, že podiel stávok v kamenných pobočkách neustále klesá, ich počet sa výrazne neznižuje. Presúvajú sa do roviny servisných miest, z dôvodu českej legislatívy upravujúcej online hazard ako registračných miest pre hráčov, čo mierne znevýhodňuje operátorov bez kamenných prevádzok a zahraničné spoločnosti. Tie, ktoré nemajú pobočku v Čechách tak môžu urobiť zväčša iba na pošte (Czech Point). Prevádzky v mestách určite ostanú a budú plniť úlohu komunikátorov s hráčmi, registrácie nových hráčov a fyzický kontakt s firmou.

 ČR_online_stávkovanie_graf_aj financie_nárast
(foto Tomáš Szmrecsányi, archív)
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn