Aliancia odsudzuje fanatizmus a populizmus

Fanatizmus a populizmus… Nič iné neukazuje bratislavský primátor Ivo Nesrovnal, ktorý sa nedokáže zmieriť s tým, že vo veci zrušenia zákazu hazardu v Bratislave krajským súdom zvíťazil zdravý rozum a hlavne, zákonnosť. Občianske združenie Aliancia za čistú hru – Clarify odsudzuje manipulatívne praktiky primátora a zopár regionálnych politikov, ktorí sa snažia byť nad zákonom. “Krajský súd v Bratislave jednoznačne potvrdil, že hlasovať o jednej a o tej istej petícii, nech už ide o akúkoľvek petíciu, a nech už akýkoľvek počet ľudí ju podporilo, sa nedá viackrát. Keď už raz magistrát odmietol celoplošný zákaz herní a kasín, nemôže primátor svojvoľne dovtedy predkladať návrh proti hazardu, kým jedného dňa ten zákaz poslanci schvália. Našťastie ešte na Slovensku platia zákony, ktoré chránia obyvateľov pred populistami a fanatikmi, ktorí ohrozujú ľudí aj hráčov,” zdôraznil zástupca riaditeľa OZ Aliancia za čistú hru – Clarify Tomáš Szmrecsányi.
Aliancia, ktorá presadzuje prísnu reguláciu hazardu a jeho kontrolu zo strany štátu, verí, že aj v prípade, ak sa primátor odvolá voči rozhodnutiu súdu, Najvyšší súd SR bude postupovať v predmetnej záležitosti podľa platnej legislatívy. “Hoci Nesrovnal hovorí o tom, že Bratislavčania dostali od súdu facku, opak je pravdou. Bratislavčania navyše dostali šancu vidieť, že ich primátor uprednostňuje pred ich záujmami jednoznačne svoju popularitu. Našťastie však väčšina obyvateľov hlavného mesta SR nie je za absurdný celoplošný zákaz herní a kasín, lebo si uvedomujú, že ak sa všetko zakáže, hráči sa presunú do nelegálnych herní a na internet. Je na mieste otázka, či primátor podporí finančne liečbu ľudí, ktorí budú závislí od hazardných hier vďaka tomu, že chodili do čiernych herní alebo hrali v kuse online hazardné hry,” pýta sa Tomáš Szmrecsányi.
Občianske združenie očakáva, že Nesrovnal sa zachová ako chlap a škody, ktoré spôsobia jeho fanatizmus a populizmus, zaplatí z vlastnej peňaženky. “Určite odmietame, aby čokoľvek platili Bratislavčania, zodpovednosť za zlé rozhodnutia musia niesť politici,” hovorí zástupca riaditeľa Aliancie za čistú hru – Clarify.
(foto T. Szmrecsányi)
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn